Ostrzenie narzędzi

Poza produkcją narzędzi zapewniamy również pełny serwis ostrzenia narzędzi VHM, PKD, HM i HSS. 

Narzędzia przeznaczone do ostrzenia są poddane wstępnej ocenie co do ich dalszego serwisu. Wszystkie narzędzia są poddane czyszczeniu w myjce ultradźwiękowej lub piaskowane w zależności od ich powłoki. Narzędzia uszkodzone np.. ubite nie muszą być od razu wyrzucane po konsultacji z klientem możemy wykonać regenerację ostrzy.

Proces ostrzenia odbywa się na najnowocześniejszych maszynach numerycznych. Piły HM ostrzone są na maszynach firmy VOLLMER, narzędzia PKD również na maszynach elektroerozyjnych firmy VOLLMER, Narzędzia HM i HSS na maszynach Firmy WALTER i ANCA, Zajmujemy się jako nieliczni ostrzeniem noży do strugarek prostych HSS i HM oraz nożami systemowymi jak CENTROLOCK, CENTROSTAR, TERSA, VARIPLAN, TERMINUS.  

Ostrzenie polega na całkowitym odnowieniu geometrii ostrza jak na nowych narzędziach jeżeli jest to konieczne również po ostrzeniu możemy nałożyć powłoki wzmacniające. Wszystkie narzędzia są opisane z nowymi wymiarami. Cały przebieg ostrzenia jest automatyczny na numerycznych maszynach produkcyjnych najnowszych generacji tylko taki proces gwarantuje najwyższą jakość ostrzenia i zachowanie wszystkich parametrów narzędzia.

Przyjmujemy do ostrzenia narzędzia wszystkich producentów i geometrii, oraz wykonujemy ostrzenie wszystkich narzędzi.

Dla frezów VHM w zakresie średnic od 4,00 do 30,00 mm

Piły tarczowe HM w zakresie średnic od 100 do 650,00 mm  

Frezy bez ograniczeń wymiarowych

Noże HSS i HM do długości 650 mm

Wiertła wszystkie rodzaje